Patentovaná technologie Age Clock: Eucerin dokáže přetočit zpět biologické hodiny pleti

4 min čtení
Zobrazit více

Co jsou epigenetické hodiny?

Významným milníkem ve výzkumu stárnutí byl vývoj epigenetických hodin. Zejména tzv. Horvathových hodin doktora Steva Horvatha. Epigenetické hodiny jsou statistické biomarkery, které využívají epigenetické vzorce k předvídání příznaků stárnutí a k odhadu biologického věku (Horvath, 2013).

Tyto epigenetické vzorce se vytvářejí během toho, kdy je kůže vystavená zejména těmto faktorům: životní styl, sluneční záření, strava, kouření. Všechny tyto vlivy mohou vést k epigenetickým změnám ("blokádám") na vašem takzvaném kožním kódu, který vytváří jedinečný epigenetický vzor.

Tento vzor ovlivňuje geny zajišťující mladistvý vzhled a může snížit také jejich aktivitu. Epigenetický vzor určuje i biologický věk kožních buněk, tedy to, jak stará je vaše kůže v porovnání s vaším skutečným chronologickým věkem (Bormann a kolektiv, 2016).

Age in reverse
Omlaďte svou pleť
coming soon

#VraťteZpátkyČas

Objevte nejnovější inovace v oblasti boje proti stárnutí pleti: Epigenetická péče o pleť

Více informací

Co jsou to Horvathovy hodiny?

Reverse aging naturally
Epigenetické hodiny dokážou předpovědět váš biologický věk

Horvathovy epigenetické hodiny představují inovativní bioinformatický model založený na umělé inteligenci. Když vaše kožní buňky stárnou, vytvářejí se epigenetické vzorce. To znamená, že se mění vzor metylace DNA vašich buněk (Bocklandt a kolektiv, 2011).

Horvathovy hodiny fungují na základě analýzy konkrétních míst na DNA, kde se s přibývajícím věkem přidávají nebo ubírají metylové skupiny. Díky tomuto pokročilému statistickému modelu je předpověď biologického věku v porovnání s chronologickým věkem přesná (Horvath, 2013).

Biologický věk versus chronologický věk

Když jsme představovali epigenetické hodiny, zmínili jsme se o biologickém a chronologickém věku. Přečtěte si, proč vám tento koncept může pomoct převzít kontrolu nad tím, jak vaše pleť vypadá.

Zatímco chronologický věk vychází z roku vašeho narození, biologický věk popisuje váš fyzický stav a v kontextu zdraví pleti poukazuje na stáří vašich kožních buněk. V závislosti na vašem životním stylu se tento biologický věk může výrazně lišit od vašeho skutečného věku. Ale proč tomu tak je?

Faktory, které ovlivňují váš životní styl, jako je strava, vystavování se slunečnímu záření nebo nedostatek pohybu, ovlivňují vaši pokožku. Vedou k blokádám na vašem kožním kódu. Tím se vytváří výše zmíněný epigenetický vzorec, který je jedinečný pro vaši pokožku. Například určuje, jak mladistvě nebo naopak staře se vaše pleť chová, což má vliv také na to, jak mladě nebo staře vypadá. To znamená, že pokud někdo vypadá na svůj věk relativně mladě, jeho biologický věk může být nižší než jeho chronologický věk.

Váš životní styl přímo ovlivňuje to, jak vaše pleť vypadá. K udržení mladistvého vzhledu může přispět správná péče o pleť, vyvážená strava a cvičení.

Ale co když chcete jít v omlazení pleti ještě dál a zmírnit již viditelné projevy stárnutí? Právě tato otázka vedla vědce značky Eucerin k vývoji inovativní technologie, která způsobí revoluci v boji proti stárnutí pleti.

Laboratoře značky Eucerin: Vývoj patentované technologie Age Clock

Reverse aging tips
Viditelně zmírňuje projevy stárnutí

Od roku 2008 provádí vědci značky Eucerin rozsáhlý epigenetický výzkum a stali se jedněmi z předních odborníků v této oblasti. Mezi průlomové objevy patří ten z roku 2010, kdy identifikovali komplexní epigenetické změny, které se dějí během stárnutí kůže.

Dalším objevem bylo zkoumání vlivu epigenetických změn souvisejících s věkem na expresi genů kůže pomocí sekvenování transkriptomu v roce 2013 a vývoj našich prvních "hodin pro analýzu stáří kůže" v roce 2016, které jsme si nechali patentovat v roce 2021. Tuto inovaci nazýváme technologii Age Clock.

V čem je však naše technologie Age Clock jedinečná oproti jiným epigenetickým hodinám jako jsou například Horvathovy hodiny, a jak vám mohou pomoci zvrátit proces stárnutí pleti?

Zatímco jiné epigenetické hodiny, jako jsou Horvathovy hodiny, jsou trénovány na různých vstupních materiálech, jako jsou krev a kůže, za naší technologií stojí algoritmus zaměřený konkrétně na vzorky kůže.

Doposud jsme shromáždili vzorky od více než 1 000 dobrovolníků a změřili 850 000 metylačních bodů, abychom je porovnali s metylačními body specifickými pro stárnutí kůže. Tímto způsobem dokážeme určit, které epigenetické změny souvisejí se stárnutím kůže.

Pomocí patentované technologie Age Clock značky Eucerin mohou naši vědci nejen přesně předpovědět věk vaší pleti. Přečtením jejího epigenetického vzorce dokážou také identifikovat účinné látky, které ovlivňují epigenetický vzorec pleti a zvrátit tak její biologický věk.
Abychom si udrželi náskok před stárnutím, neustále také optimalizujeme naši technologii prostřednictvím pokročilého algoritmického tréninku. Již brzy se můžete těšit na nový produkt, který byl speciálně vyvinutý pomocí patentované technologie Age Clock a obsahuje převratnou látku, která vám pomůže vypadat mladší, než je váš skutečný věk.

Scientists reverse aging
Váš životní styl přímo ovlivňuje stáří vaší pleti

Zdroje

Bocklandt, S., Lin, W., Sehl, M. E., Sánchez, F. J., Sinsheimer, J. S., Horvath, S., & Vilain, E. (2011). Epigenetic predictor of age. PloS one, 6(6), e14821. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0014821

Bormann, F., et al.: Reduced DNA methylation patterning and transcriptional connectivity define human skin aging. Aging Cell. 2016 Jun;15(3):563-71. doi: 10.1111/acel.12470. Epub 2016 Mar 23. PMID: 27004597; PMCID: PMC4854925.

Gensous, N., Sala, C., Pirazzini, C., Ravaioli, F., Milazzo, M., Kwiatkowska, K. M., Marasco, E., De Fanti, S., Giuliani, C., Pellegrini, C., Santoro, A., Capri, M., Salvioli, S., Monti, D., Castellani, G., Franceschi, C., Bacalini, M. G., & Garagnani, P. (2022). A Targeted Epigenetic Clock for the Prediction of Biological Age. Cells, 11(24), 4044. https://doi.org/10.3390/cells11244044

Horvath S. (2013). DNA methylation age of human tissues and cell types. Genome biology, 14(10), R115. https://doi.org/10.1186/gb-2013-14-10-r115 

Levine M. E. (2020). Assessment of Epigenetic Clocks as Biomarkers of Aging in Basic and Population Research. The journals of gerontology. Series A, Biological sciences and medical sciences, 75(3), 463–465. https://doi.org/10.1093/gerona/glaa021

Palmer R. D. (2022). Aging clocks & mortality timers, methylation, glycomic, telomeric and more. A window to measuring biological age. Aging medicine (Milton (N.S.W)), 5(2), 120– 125. https://doi.org/10.1002/agm2.12197 

https://www.nm.org/healthbeat/medical-advances/science-and-research/What-is-Your-Actual-Age

https://www.age.mpg.de/what-is-the-epigenetic-clock

 

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin